ד"ר גיל סלוצקי

מיתוסים על דלקות חניכיים

רוב האנשים סובלים מדרגה מסוימת של בעיות חניכיים. מדובר על מצב שבו החניכיים הופכות לרגישות, אדומות או נפוחות. חלק מהאנשים חווים דימום בזמן צחצוח השיניים ובמקרים של הזנחה, עלול להיווצר ריח רע מהפה, נסיגת חניכיים, איבוד עצם ולבסוף פגיעה ביציבות של השיניים.

דלקת חניכיים נוצרת כתוצאה מהצטברות של פלאק וחיידקים מסביב לשיניים, לכן יש צורך להקפיד על צחצוח נכון ומדויק של השיניים, במטרה להסיר את רובד החיידקים ולמנוע את היווצרות הדלקת. כמו כן, יש צורך להקפיד על ביקור קבוע אצל השיננית, במטרה לבצע ניקוי יסודי יותר ולהבטיח לעצמכם שיניים וחניכיים בריאים לאורך זמן.

ד"ר סלוצקי הינו מומחה לפריודונטיה, המתמחה בתחום של טיפולי חניכיים מתקדמים ועדכניים. נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום, על מנת לשמור על בריאות החניכיים שלכם.


מיתוסים מוטעים על דלקות חניכיים – כדאי להכיר!

  • דלקות חניכיים נגרמות בשל גורמים גנטיים לכן אין שום צורך לטפל בחניכיים. אומנם הגנטיקה אכן משפיעה על מצב החניכיים, אך אין זה אומר שלא ניתן לשנות את המצב. באמצעות הקפדה על צחצוח שיניים נכון וביקורים קבועים אצל רופא השיניים והשיננית, תוכלו לצמצם את כמות החיידקים בחלל הפה ולהקטין משמעותית את הסיכון להתפתחות של דלקות חניכיים.
  • במקרים של דימום מהחניכיים יש להימנע מצחצוח שיניים. למעשה חניכיים מדממות מעידות על דלקת חניכיים, שנגרמת כתוצאה מאי שמירה על היגיינה מתאימה. לכן אסור בשום אופן להפסיק לצחצח שיניים, מאחר והדבר רק יחמיר את הדלקת. יש לצחצח בעדינות באמצעות שימוש במשחת שיניים מתאימה ומי פה ייעודיים.
  • אין קשר בין תזונה למחלות חניכיים. תזונה העשירה בפחמימות פשוטות מגבירה את הצטברות החיידקים על החניכיים ומסביב לשן, דבר שמגביר את הסיכון לדלקות חניכיים. לכן מומלץ להימנע ככל הניתן מסוכרים פשוטים ולהעדיף מזון העשיר בסיבים תזונתיים, המעודדים הפרשת רוק ומסייעים בהסרת רובד החיידקים.
  • ריח רע מהפה אינו נובע מדלקות חניכיים. ריח רע מהפה עלול לנבוע מגורמים שונים, בין היתר, רובד החיידקים המצטבר בכיסי החניכיים. ככל שדלקת החניכיים תהיה חמורה יותר, כך תעלה הסבירות לריח רע מהפה.
  • נשים בהיריון אינן צריכות לטפל בחניכיים שלהן. נשים רבות סובלות מדלקות חניכיים במהלך ההיריון, דבר שעלול לגרום ללידה מוקדמת או לעובר במשקל נמוך מהצפוי. לכן אסור בשום אופן להזניח את מצב החניכיים, אלא יש להגיע לטיפולים השוטפים ולטפל בבעיה.
  • דלקות חניכיים אינן משפיעות על הבריאות הכללית. למעשה הזנחה של דלקות חניכיים עלולה להוביל למחלות חניכיים חמורות יותר ואף להשפעה על כל מערכות הגוף. אנשים רבים הסובלים מדלקות חניכיים מדווחים על החמרה במחלת הסכרת, מחלות לב ומחלות של מערכת הנשימה.

ד"ר סלוצקי הינו מומחה לטיפולי חניכיים וישמח לסייע ולייעץ לכם בתחום. לקבלת מידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר.
מיתוסים על דלקת חניכיים

תפריט נגישות