ד"ר גיל סלוצקי
Search
Close this search box.

טיפול בדלקת חניכיים חריפה

חשוב לדעת כי בעוד שדלקות חניכיים קלות נחשבות לפשוטות לטיפול, דלקת חניכיים חריפות מצריכה טיפול בירור מעמיק יותר והתערבות טיפולית משמעותית יותר. חשוב לא לזלזל בדלקת החניכיים, מאחר וחוסר בטיפול מתאים, עלול להוביל לפגיעה במערכת התמיכה של השיניים. דלקת חניכיים מובילה עם הזמן לנסיגת חניכיים, דבר שמוביל לנסיגת עצם ולפגיעה ביציבות השן.

אנו במרפאה של ד"ר סלוצקי נשמח לספק לכם טיפול בדלקת חניכיים חריפה. ד"ר סלוצקי הינו מומחה למחלות חניכיים ומחזיק בניסיון של עשור בתחום. נשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי, לצד אבחון מעמיק והתאמת תוכנית טיפול אישית.

טיפול בדלקת חניכיים חריפה – מניעת דלקת חריפה בחניכיים היא הטיפול האולטימטיבי

קודם כל, חשוב להדגיש כי ניתן למנוע התפתחות של דלקת חניכיים חריפה, באמצעות הקפדה על היגיינת הפה, כולל צחצוח שיניים מוקפד ושימוש בחוט דנטלי. מעבר לכך, יש צורך להקפיד על ביקורים תקופתיים אצל השיננית, לצורך ניקוי יסודי של השיניים ומניעת הצטברות של פלאק ואבנית.

כדאי לדעת כי הזנחה של דלקת חניכיים עלולה להוביל לא רק לאובדן שיניים, אלא ישנו גם קשר בין דלקת חניכיים ובייחוד מחלת חניכיים מתקדמת למחלות כלליות יותר ובין היתר להגברת הסיכון לפתח התקף לב, שבץ, סכרת וכדומה.

לכן חשוב לטפל בדלקת החניכיים כבר בשלבים הראשוניים שלה, הנגרמים כתוצאה מהצטברות של פלאק. הזנחת הדלקת תוביל להתפתחות של "כיסים" בחניכיים שסביב השיניים. העמקה של "הכיסים" עם הזמן, תוביל לפגיעה בעצם הלסת התומכת בשן, דבר שיגרום לאיבוד היציבות של השיניים ובסופו של דבר לאובדנן.

דלקת חניכיים חריפה טיפול – מה חשוב לדעת לגבי טיפול בדלקת חניכיים חריפה?

במידה ולא הצלחתם למנוע את היווצרותה של דלקת חריפה בחניכיים, חשוב לפנות מיד לרופא שיניים המתמחה במחלות חניכיים.

רופא מסוג זה יוכל לאבחן את מצב החניכיים שלכם ולהתאים לכם תוכנית טיפול, על מנת למזער את הנזק שנוצר למערכת התמיכה של השיניים.

דלקת חניכיים חריפה מתבטאת בריח רע מהפה, רגישות מוגברת לחום ולקור, חניכיים כואבות ונפוחות, אדמומיות ודימום, היווצרות של רווחים חדשים בין השיניים או תזוזה של השיניים. במידה ודלקת החניכיים החריפה מקורה במחלת חניכיים מתקדמת הטיפול יכלול בשלב ראשון טיפולי הקצעת שורשים, שנועדו לנקות בצורה מעמיקה ומקיפה את הכיסים שנוצרו בין החניכיים לשיניים.

לרוב מדובר על 2 – 4 ביקורים רצופים בהם בכל בכל ביקור מתמקדים באזור אחר של הפה. לאחר כ- 2-3 חודשים מבוצעת בדיקה נוספת שבה מבוצעת הערכה מחדש של מצב החניכיים על מנת להחליט האם הטיפול הצליח, או שאין מנוס מטיפול חניכיים כירורגי.

במקרים מורכבים וחמורים, לא יהיה מנוס מניתוח חניכיים, לצורך ניקוי יסודי יותר. באמצעות הניתוח ניתן להגיע לכיסים העמוקים ביותר, שלא ניתן לגשת אליהם בטיפול הקצעת שורשים. במקרים מסוימים יהיה צורך בהשתלת עצם, לצורך שחזור עצם הלסת שנהרסה.

יש לכם שאלות נוספות בכל הנוגע לטיפול בדלקת חריפה בחניכיים? צרו איתנו קשר כבר עכשיו, ואנו במרפאה של ד"ר סלוצקי נשמח לספק לכם טיפול בדלקת חניכיים חריפה, תוך כדי הקפדה על אבחון מדויק והתאמת תוכנית טיפול אישית.

דלקת חניכיים שלא עוברת

תפריט נגישות