ד"ר גיל סלוצקי

נסיגת חניכיים

כל אחד עלול לסבול ממצב של נסיגת חניכיים מאחר ומדובר בתופעה נפוצה יחסית הנגרמת על ידי גורמים שונים. בחלק מהמקרים מדובר על גנטיקה, הגורמת לרקמת חניכיים דקה מהרגיל, בעוד שבמקרים אחרים, מדובר על הזנחה של מחלות חניכיים או צחצוח אגרסיבי. ניתן להימנע חלקית מהתופעה באמצעות הקפדה על היגיינת הפה, כולל צחצוח שיניים יומיומי ושימוש בחוט דנטלי. יש לזכור כי נסיגת חניכיים אינה פוגעת רק באסתטיקה של החיוך ובנראות של השיניים, שנוטות להיראות ארוכות מהרגיל, אלא עלולה לסכן את יציבות השיניים. בסופו של יום, החניכיים מעגנות את השיניים ותומכות בהן, לכן ללא כמות מספקת של רקמת חניכיים, השיניים עלולות לאבד מהיציבות שלהן וליפול.

נסיגת חניכיים

נסיגת חניכיים – מה זה אומר ומהם הגורמים לבעיה?

נסיגת חניכיים הינו מצב שבו רקמת החניכיים מתדלדלת, דבר שגורם לחשיפת שורש השן. כתוצאה מכך, השיניים הופכות לרגישות יותר, דבר שמתבטא ברגישות מוגברת לחום ולקור. כמו כן, השיניים מאבדות מהיציבות שלהן, דבר שמתבטא בתזוזה מוגברת ואף עלול לגרום לאיבוד השיניים. במקרים מתקדמים של נסיגת חניכיים, אין ברירה אלא לבצע הליך כירורגי של השתלת חניכיים. כמו כן, יש צורך ללמוד כיצד לצחצח שיניים בצורה נכונה ומדויקת, מבלי להזיק לחניכיים. אנשים הנוטים לצחצח את שיניהם בצורה אגרסיבית, לעשן ולהזניח את היגיינת הפה שלהם נמצאים בסיכון מוגבר לנסיגת חניכיים.

נסיגת חניכיים – מה מעולם לא סיפרו לכם?

רוב האנשים אינם מודעים לכך, אך יישור שיניים עלול לגרום להתפתחות של נסיגת חניכיים. פעולת היישור עלולה לדחוק את שורש השן מחוץ למעטפת העצם של הלסת, דבר שיוביל להתפתחות של נסיגת חניכיים. לכן, חשוב לעבור בדיקת חניכיים מקדימה לפני תחילת טיפול של יישור שיניים כדי לזהות גורמי סיכון להתפתחות של נסיגת חניכיים כתוצאה מהטיפול. כמו כן, יש לזכור כי גם העלייה בגיל מגבירה את הסיכון להתפתחות של נסיגת חניכיים, כחלק מתהליך ההזדקנות הטבעי. חשוב לדעת כי ניתן לעצור את תהליך הנסיגה, באמצעות שמירה על בריאות השיניים והחניכיים והקפדה על ניקוי אבן אצל השיננית באופן קבוע. כמו כן, במקרים בהם שורש השן נחשף, ניתן לעבור הליך כירורגי של השתלת חניכיים, על מנת לשפר את הנראות האסתטית ולעצור את תהליך הנסיגה. 

טיפול בנסיגת חניכיים במרפאתו של ד''ר גיל סלוצקי

אנו בקליניקה של ד"ר סלוצקי נשמח לסייע ולייעץ לכם בנוגע לטיפול ומניעה של נסיגת חניכיים. ד"ר סלוצקי הינו מומחה לפריודונטיה, בעל וותק וניסיון של שנים בתחום. אנו מתמחים בטיפול מתקדם ואיכותי במחלות חניכיים ונסיגת חניכיים, במטרה לשפר את איכות החיים ולאפשר לכם ליהנות מחיוך של מיליון דולר.

לקבלת מידע נוסף ולתיאום תור לייעוץ מקצועי, צרו קשר או חייגו – 054-7643909

נסיגת חניכיים

תפריט נגישות