ד"ר גיל סלוצקי

דלקת חניכיים שלא עוברת

אנשים רבים סובלים מדלקות חניכיים, המתבטאות בדימום ורגישות של החניכיים בזמן צחצוח. ניתן לזרז את תהליך ההחלמה באמצעות שמירה על היגיינת הפה, שימוש בחוט דנטלי, הקפדה על צחצוח שיניים וביקור אצל השיננית. אך במקרה של דלקת חניכיים שלא עוברת, כדאי לפנות לרופא שיניים מקצועי ומנוסה, המתמחה במחלות חניכיים.

חשוב לא לזלזל ולא להזניח את המצב, מאחר ודלקות חניכיים כרוניות עלולות להוביל לנסיגת חניכיים ולפגיעה ביציבות השיניים.

אנו במרפאה של ד"ר סלוצקי נשמח לסייע ולייעץ לכם בנוגע למצב של דלקת חניכיים שלא עוברת. ד"ר סלוצקי הינו רופא שיניים מנוסה ומקצועי, המתמחה בתחום הפריודונטיה ומחזיק בעשור של וותק וניסיון בתחום. מומלץ להגיע לייעוץ ואבחון ראשוני, על מנת להתאים את תוכנית הטיפול המתאימה ביותר עבורכם.

דלקת חניכיים כרונית – מדוע חשוב לטפל בבעיה

קודם כל, חשוב להבדיל בין דלקת חניכיים רגילה (ג'ינגי'ביטיס), הנגרמת על ידי הצטברות של פלאק ואבנית בכיסי החניכיים, לבין מחלת חניכיים (פריודונטיטיס), המאופיינת בנזק שכבר נגרם למערכת התמיכה של השיניים.

במקרים של דלקת חניכיים ראשונית, ניתן למנוע את הנזק למערכת התמיכה של השיניים, באמצעות ניקוי מקצועי ומקיף של השיניים והסרת האבנית על ידי השיננית. אך במקרה של מחלת חניכיים, הטיפול נחשב למורכב ומסורבל יותר.

שוב להבין כי הזנחה של דלקת חניכיים תגרום להתפתחות של כיסי חניכיים, שיאפשרו לרובד החיידקים (הפלאק) והאבנית להגיע לאזור שמתחת לשולי החניכיים. ככל שהכיסים יעמיקו וכמות החיידקים תגדל, כך מערכת התמיכה של השיניים תיפגע והנזק יהיה משמעותי יותר.

במקרים קיצוניים השן מאבדת את התמיכה שלה, והדבר מתבטא באיבוד השן. מעבר לכך, חשוב לציין כי מחלת חניכיים מושפעת גם מגורמים נוספים, כגון נטייה גנטית, עישון, סתימות או כתרים לא מקצועיים, צחצוח שיניים אגרסיבי ועוד.

מהו הטיפול במקרים של דלקת חניכיים שלא עוברת?

דלקת חניכיים כרונית (מחלת חניכיים) מחייבת טיפול מורכב וארוך יותר, מאשר דלקת חניכיים רגילה. בעוד שבמקרים רגילים ניתן להסתפק בביקור שגרתי אצל השיננית ולהקפיד על שמירה על היגיינת הפה, במקרים של מחלת חניכיים יש צורך בבדיקת חניכיים מקיפה ע"י מומחה למחלות חניכיים (פריודונט) שיאבחן את סוג וחומרת המחלה וייקבע תכנית טיפול.

שלב ראשון בטיפול יכלול לרוב טיפול חניכיים לא כירורגי המכונה "הקצעת שורשים". טיפול זה נועד לנקות באופן מעמיק ומקיף את הכיס הדלקתי סביב השן, על מנת למגר את החיידקים ולאפשר החלמה טובה יותר של החניכיים.

כ- 6-8 שבועות לאחר טיפול זה תבוצע בדיקה חוזרת והערכה מחדש של מצב החניכיים וייקבע האם יש צורך בטיפולים נוספים. בכל מקרה, בתום הטיפול יש להתמיד בהגעה לטיפול תחזוקתי קבוע אחת ל- 3 חודשים ולבדיקה שנתית אצל מומחה החניכיים.

מומלץ להגיע לרופא המתמחה בתחום, על מנת לאבחן את מצב החניכיים שלכם ולקבל תוכנית טיפול בהתאמה אישית. יש לזכור כי דלקת חניכיים כרונית מובילה לנסיגת עצם ולנסיגת הסיבים והרצועות סביב השן. כתוצאה מכך, השן מאבדת את מערכת התמיכה שלה ועלולה לסבול מחוסר יציבות.

אנו במרפאה של ד"ר סלוצקי נשמח לספק לכם טיפול מקיף ואיכותי במקרים של דלקת חניכיים שלא עוברת. לקבלת מידע נוסף וייעוץ מקצועי, צרו קשר.

דלקת חניכיים שלא עוברת

תפריט נגישות