ד"ר גיל סלוצקי

דלקת חניכיים טיפול - האם יש פיתרון קסם?

אנשים רבים סובלים מדלקות חניכיים, כתוצאה מהזנחה ואי הקפדה על היגיינת הפה. דלקת חניכיים מתבטאת בחניכיים אדומות, נפוחות ומדממות, הגורמות לתחושת כאב ואי נוחות. מי שלא יטפל בחניכיים שלו ויזניח את הדלקת שהתפתחה, עלול לסבול עם הזמן מנסיגת חניכיים, איבוד עצם ולבסוף פגיעה ביציבות השיניים.

אין שום פתרון קסם לדלקות חניכיים, מאחר והפתרון היעיל ביותר הוא לשמור על היגיינת הפה, להימנע מהצטברות של שאריות מזון בין השיניים וכמובן הקפדה על צחצוח מדויק ונכון של השיניים, לצד ביקורים קבועים אצל השיננית. 

ד"ר סלוצקי הינו מומחה לטיפול בדלקות חניכיים והוא מתמחה בטיפולים המתקדמים ביותר הקיימים היום בתחום.

אתם מוזמנים להגיע לפגישת ייעוץ, לצורך אבחון מדויק של מצב החניכיים שלכם והתאמת הטיפול היעיל והאפקטיבי ביותר עבורכם.

טיפול בדלקת חניכיים – כיצד לטפל נכון?

מי שסובל מדלקת חניכיים קלה, יכול להיעזר בשיטות סבתא שונות, לצורך הקלה על הבעיה. בחלק מהמקרים מספיק לגרגר מי מלח, על מנת להיפטר מהדלקת. אך במקרים קשים יותר, בהם מדובר על דלקת חוזרת (קראו על: דלקת חניכיים שלא עוברת), מומלץ להתייעץ עם רופא שיניים המתמחה בתחום.

רופא המתמחה במחלות חניכיים יוכל לספק לכם אבחון מדויק של מצב החניכיים, כולל רישום עומק כיסי החניכיים המצויים סביב השיניים ובדיקת ניידות השיניים. הבדיקות יספקו אבחון מדויק לגבי חומרת מחלת החניכיים ויאפשרו להתאים לכם את תוכנית הטיפול האידיאלית ביותר עבורכם.

ברוב הפעמים הטיפול הראשוני יכלול הסרה של כל רובד החיידקים והאבנית, שהצטברו מעל ומתחת לחניכיים. טיפול זה ידוע בתור הקצעת שורשים והוא נחשב לעמוק ויסודי יותר, מכל טיפול שגרתי אצל השיננית – זה יספק פתרון לדלקת חניכיים בדרך הטובה ביותר. 

פתרון לדלקות חניכיים – מה כדאי לדעת בנושא?

חשוב להבין כי מעבר לטיפול המתאים אצל רופא שיניים המתמחה בתחום, יש צורך להקפיד על היגיינת הפה ולהימנע מגורמי סיכון שונים, העלולים להחמיר את מצב החניכיים. אנשים שנוטים לעשן, או לחילופין, סובלים מסכרת לא מאוזנת, עלולים לסבול מדלקות חניכיים כרוניות.

לכן חשוב להפסיק את העישון, לאזן את רמת הסוכר בדם וכמובן להקפיד על צחצוח נכון של השיניים, על מנת לטפל בדלקת החניכיים בצורה היסודית ביותר. מעבר לכך, בחלק מהמקרים יהיה צורך להשתמש באנטיביוטיקה ובתכשירים תרופתיים מקומיים, כדי לטפל בדלקת.

במקרים חמורים יותר, לא יהיה מנוס מהתערבות כירורגית, הכוללת ניתוח לצמצום כיסים וניתוח חניכיים רגנרטיבי. ניתוחים אלו מתבצעים רק במקרים חמורים, בהם שיטות הטיפול השמרניות אינן מספקות. תופעות הלוואי כוללות פגיעה אסתטית בנראות החניכיים, נסיגת חניכיים והגברת הרגישות לקור, כתוצאה מחשיפת שורשי השיניים.

ד"ר סלוצקי הינו מומחה לפריודונטיה ומתמחה בטיפולי חניכיים מתקדמים. נשמח לתאם עמכם ייעוץ ללא התחייבות, על מנת לבחון את מצב החניכיים ולתכנן את תוכנית הטיפול המתאימה ביותר עבורכם. כמו כן, בכל הנוגע לנושא של טיפול דלקת חניכיים תוכלו להיעזר בטיפים ובעצות לגבי שמירה על החניכיים ומניעת החמרת הדלקת. למידע נוסף על פתרון לדלקת חניכיים, צרו קשר.

דלקת חניכיים טיפול - דלקת חניכיים איך מטפלים

תפריט נגישות